Momentálně automobilka s modrým oválem ve znaku nabízí svým evropským zákazníkům jediný elektromobil. Mustang Mach-E by však do dvou let měly doplnit další tři osobní elektromobily. Kromě nich pak budou  výhradně na elektřinu jezdit další čtyři užitkové modely.

Během prezentace plánů značky to uvedl prezident a generální ředitel Fordu Jim Farley.

Elektromobily se budou produkovat jak v továrně v Kolíně na Rýnem, tak také v rumunské Craiově. To, jak se tam auta vyrábějí dnes, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Platforma MEBPlatforma MEBZdroj: VW

Zatímco v závodě v Německu budou vznikat elektrická vozidla, která využijí speciální "elektromobilní" platformu MEB německého koncernu Volkswagen, v Craiově začnou dělníci montovat elektropohon také do modernizované verze modelu Puma a současně do nové malé dodávky Courier. Tu bude možné koupit jak ve verzi s plechovou nákladní skříní, tak také jako malé MPV.

Ford Mustang Mach-E má dokonce režim pro jízdu na závodním okruhu
Ford Mustang Mach-E GT není krotký. Vyzkoušeli jsme ho v Polsku

Původně Ford informoval o tom, že v Kolíně vznikne pouze jeden elektromobil s technikou od VW, nyní ale chystá hned dva. Prvním z nich se stane již příští rok pětimistný crossover střední velikosti. Jeho jméno bude odhaleno v průběhu letošního roku. Dojezd na jedno nabití má činit pět stovek kilometrů. Druhým elektromobilem z Kolína nad Rýnem se stane sportovní crossover.

Baterie pro užitkové modely mají vznikat v připravované nové továrně na výrobu akumulátorů v Turecku.

Definitivní sbohem autům se spalovacím motorem hodlá Ford dát v roce 2035.