O technických údajích zatím Ford mlčí. Nicméně, s měsíčním předstihem před zahájením autosalonu v čínském městě Shengdu zveřejnil první snímky nového SUV.  Jedná se ovšem o další přírůstek do rodiny "fordovských" SUV. Tisková informace sděluje, že půjde o cenově dostupný vůz s moderními technologiemi.

Dopřát si ho však s největší pravděpodobností budou moci pouze zákazníci v Číně. Zde se také bude vyrábět. Není divu, byl totiž zkonstruován na technických základech modelu JMC Yusheng S330, který sdílí platformu s dalším čínským SUV značky Landwind. To je, pro zajímavost, vůz s designem velice připomínajícím Range Rover Evoque.

Volkswagen Grand California-titul
Volkswagen odtajnil "velkou" Californii. Má velkou koupelnu

Vzhled vozu byl patřičně upraven, aby odpovídal současné designové strategii Fordu. Ve výbavě budou LED hlavní světlomety a informační systém Ford. Zákazníci si budou hovět v kožených sedačkách. Podle snímků by i vzadu mělo být dostatek prostoru pro kolena.

O dalších technických údajích není nic známo. Je ovšem pravděpodobné, že mezi pohonnými jednotkami se objeví zážehová přeplňovaná patnáctistovka, dále mild-hybrid využívající 48voltovou elektrickou soustavu a plug-in hybrid.