B-Max se vyráběl v Rumunsku od roku 2012 vlastně bez větších změn. Kompaktní MPV s posunovacími dveřmi a absencí B sloupku si ale za svůj život nevytvořilo dostatečnou síť zájemců. Loni automobilka v Evropě prodala jen 45 717 exemplářů. A co je ještě horší, prodeje klesají v celém segmentu menších "empévéček".

Ford se tedy nyní rozhodl po pěti letech ukončit produkci. Oficiální ukončení proběhne už v září a místo B-Maxu plánuje Ford na stejné lince rozjet výrobu crossoveru EcoSport, který bude mít na dnešním trhu mnohem větší potenciál.

Mazda CX-8.
Mazda ukázala nové SUV. Model CX-8 nabídne tři řady sedadel

Ford EcoSport už na evropském trhu sice působí nějakou dobu, výrobní linka v rumunském městě Craiova by se však nyní měla připravovat na start produkce modernizované verze, která už jezdí v USA. Právě z tohoto důvodu navíc Ford rozšiřuje tamní počet zaměstnanců o dalších 1700 lidí.

Dá čekat, že evropská verze omlazeného Fordu EcoSport oproti americké variantě nepřinese zásadní změny. Nový crossover si můžete prohlédnout v galerii. Oficiálního představení bychom se měli určitě dočkat na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu.

Mitsubishi ukázalo nové MPV.
Mitsubishi ukázalo zvláštní novinku, křížence MPV a SUV. Vypadá opravdu divně

Zatím není rovněž jasné, zda bude evropská náhrada ukončeného B-Maxu nabízet i pohon všech kol nebo pouze přední nápravy. Pod kapotou bychom měli najít benzinový litrový tříválec. Na podrobnější informace si ale budeme muset ještě chvíli počkat.