Koenigsegg Jesko je aktuálně nejnovějším modelem švédského výrobce hypersportovních automobilů. Vůz nese jméno po otci zakladatele značky. Auto zaměřené na miliardáře, vznikne v pouhých 125 kusech, z nichž už zbývá jen posledních pár volných. Teď je ale na prodej i tento krasavec.

Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition nabízí firma vtipně pojmenovaná Luxuryandexpansive (ano, psáno dohromady). Ta si od Švédů nechala postavit auto se sytě rudou barvou na karbonové karoserii. Vůz je na prodej bez čekání, v přepočtu ale vyjde na rovných 60 milionů korun bez daně.

Koenigsegg Jesko
Foto: Raritní Koenigsegg Jesko se předvádí ve švýcarských Alpách. Kochejte se!

Jesko ale rozhodně za to stojí. Nejde jen o jeho dveře s patentovaným systémem otevírání, které nemá žádné jiné auto na světě. Pečlivě propracovaný vůz pohání benzinový osmiválec s pěti litry objemu. Výkon: 1280 koní. A když do nádrže nalijete palivo E85, pak pěkných 1600.

Za pozornost stojí i automatická převodovka. Vícespojkový systém má devět rychlostí, ale není sekvenční. To znamená, že umí v případě potřeby přeskočit okamžitě několik stupňů, což pomůže třeba při rychlém podřazování. Vy se ale hlavně podívejte do fotogalerie, která ukazuje unikátní vůz ve studiu ze všech úhlů.