Hodně změn, jejichž cílem bylo rovněž snížení emisí CO2, prodělalo zatím jediné SUV v nabídce značky Dacia. Veleúspěšný model Duster proto dostal například nové pneumatiky s nižším valivým odporem a nová ložiska do kol snižující tření, či změny na karosérii, které zmenšily koeficient aerodynamického odporu.

Na exteriér i interiér auta se podívejte do naší fotogalerie.

Každopádně se nyní příď vozu sjednotila se stylem, který designéři nastolili novým generacím vozů Logan a Sandero. V předních i zadních světlometech se tedy objevuje motiv písmena Y.

Změny provedené v kabině pak slouží zejména k vylepšení komfortu. Například na sedadlech jsou nové potahové materiály, mezi předními sedadly je nová středová konzole se širokou loketní opěrkou a schránkou na drobnosti, přibyly konektory USB pro zadní cestující a další záležitosti.

Nové logo Dacia
Dacia končí s "otvírákem". Od příštího roku budou její auta vozit nová loga

V základní výbavě Dusteru bude po faceliftu vždy multifunkční volant, palubní počítač a tempomat. Ve vyšších výbavách nebo za příplatek pak může být auto vybaveno rovněž automatickou klimatizací, kartou pro bezklíčkový přístup a startování anebo třeba 4x4 monitor, který se logicky dodává do vozů s multimediálním displejem a pohonem všech kol. Zobrazují se na něm například data o bočním či podélném náklonu.

Mezi další prvky výbavy bude teď u Dusteru patřit rovněž systém pro hlídání mrtvého úhlu, parkovací asistent, asistent pro rozjezdy do svahu a naopak sjíždění kopců, i kamerový systém monitorující kompletní okolí auta.

4x4 zůstává

O své terénní schopnosti při faceliftu Duster rozhodně nepřišel. I nadále činí jeho světlá výška 214-217 milimetrů, přední nájezdový úhel dosahuje 30 stupňů a zadní až 33 stupňů.

Dacia Logan 2021
Dacia Logan má české ceny. Ještě před 2 roky byla o více než 100 000 Kč levnější

Pod kapotu se budou montovat tři zážehové agregáty (TC3 90, 130 a 150, u nichž čísla udávají počet dostupných koňských sil). Kromě toho je k dispozici ještě vznětová přeplňovaná čtyřválcová patnáctistovka s výkonem 115 koní a motor TCE 100 LPG. Ten umí spalovat jak ropný plyn, tak klasický benzin. Nádrž na LPG se zvětšila na 48,8 litrů, přičemž ta klasická zůstala s objemem 50 litrů. Dojezd vozu tak s oběma plnými nádržemi činí skvělých 1235 kilometrů.

Motor TCE 150 může být kromě šestistupňového manuálu spojen se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC. Ovšem zájemci o čtyřkolku musí vždy řadit ručně.

Pohon 4x4 lze spojit jak se zmíněným agregátem TCE 150 nebo s dieselovým motorem. Ostatní motorizace jsou vždy jen "předokolky".