Honda chystá novou generaci svého oblíbeného hatchbacku Jazz. Ta se má oficiálně představit na autosalonu v Tokiu přesně za týden, tedy 23. října. Než se tak stane, zveřejnila japonská automobilka nejen první obrázek modelu, ale i několik kusých informací.

Honda se chlubí, že nový Jazz zvyšuje laťku z hlediska pohodlí za volantem a radosti z jízdy. Poprvé se také bude prodávat na evropském trhu v hybridním provedení. To se zdá jako přímý útok na Toyotu Yaris, kterou Japonci odhalili dnes. I tak totiž sází na sportovnost a hybrid pod kapotou, jakkoliv to nejde příliš dohromady.

Toyotu Yaris jsme si prohlédli ve starém plynojemu v Amsterdamu.
Nová Toyota Yaris živě: Láká na sportovní styl, ale pohání ji hybrid s tříválcem

Na fotografii, kterou Honda zveřejnila, toho příliš mnoho vidět není. Odhaluje se alespoň silueta pětidveřového hatchbacku se „žraločí ploutví“ místo klasické antény. Vidíme i mírně vykrojenou příď, která by měla navázat na modely HR-V a CR-V a také oble tvarovanou záď.

Kdy se nová Honda Jazz dostane na český trh, kolik bude stát a jaké motory kromě hybridního nabídne pod kapotou, to je zatím ve hvězdách. Jedno ale může být jisté - v roce 2020 se budou Honda s Toyotou v segmentu B přetahovat o zákazníky.