Kuriózní výtvor je dílem britského zastoupení Hondy a přesněji tedy divize pro speciální projekty, jejíž práci výrobce používá hlavně jako nástroj k propagaci značky. Nejnovějším speciálem je tak ostrý Civic Type R, kterému zdejší inženýři uřezali část původní zádě s kufrem a místem pro zadní sedačky.

Unikátní pick-up byl nazván jednoduše Project P a byl postaven na základě jednoho z prvních předprodukčních prototypů Civicu Type R. Auto už samozřejmě nemělo žádné využití, takže mu docela razantní zásah do konstrukce nyní vtiskl zcela nový osud.

Zenvo TSR-S.
Zenvo ukázalo v akci šílený model TSR-S. Jeho křídlo se umí nahýbat i do stran

Civic tak pozbyl zadních sedaček, standardního kufru a kusu střechy, na jejichž místo byla vytvarována otevřená korba doplněná o zpevňující rám. Do nákladového prostoru se teď vejdou příkladně dvě sekačky Honda vedle sebe. Konstruktéři přitom nemuseli nijak upravovat umístění světel a na svém místě zůstalo i křídlo, které je uchyceno na víku korby.

Technicky nedochází ke změnám a Project P využívá standardní dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 320 koní (235 kW), jenž pohání přední kola. Zrychlení z nuly na 100 km/h by mělo setrvat na hodnotě pod šesti vteřinami, stejně jako odhadovaná maximální rychlost přes 265 km/h.

Honda NSX.
Ostřejší Honda NSX je prý už na cestě. Dorazit by mohla příští rok

„Dokonce uvažujeme, že auto vezmeme na Nürburgring a pokusíme se stanovit rekord pro nejrychlejší zajeté kolo pick-upu s pohonem předních kol,“ dodal vedoucí projektu Alyn James.

S tím by přitom Honda neměla mít vůbec problém. Pokud se totiž nemýlíme, nikdo zatím s pick-upem, natož s pohonem jen předních kol, na slavné Severní smyčce měřený čas nestanovil. Zřejmě tedy opravdu koukáte na vůbec nejrychlejší „předokolkový“ pick-up na Nürburgringu.