Obrázky, které jsou s velkou pravděpodobností předobrazem podoby chystané nové generace vozu Honda Civic, zveřejnil portál CivicXI.com. Vůz se dostane na trh za dva roky a v tuto chvíli již nepochybně vedení této japonské značky rozhodlo o designu.

Z uniklých patentových nákresů je zřejmé, že nastane odklon od nynějšího agresivního a hodně sportovního vzhledu. (Podobu posledních tří generací si můžete osvěžit při prohlížení naší fotogalerie.) Například hlavní světlomety mají více klasický vzhled, maska chladiče pak je o dost užší než u současně prodávaného vozu.

Vzadu sice zůstal zachován motiv propojení zadních svítilen, ale už se tak děje výhradně světelnou lištu a ne pomocí spojleru jako nyní. Navíc zmizí používaný motiv bumerangu.

Honda Crosstar doplňuje klasický Jazz
Honda Jazz je pojízdná elektrárna. Vyzkoušeli jsme "drsnější" verzi Crosstar

Karosérie bude v porovnání s nynějším Civicem delší a širší, a tudíž prostornější. Mezi pohonnými jednotkami se zcela jistě objeví hybridní ústrojí. Elektromotor (a možná ne pouze jeden) se objeví také pod kapotou nového TypeR. V interiéru by neměla nastat nějaká zásadní "displejová" revoluce. Tudíž se počítá se zachováním fyzických tlačítek pro nejdůležitější funkce.

Vůz se bude nabízet opět ve verzích sedan a hatchback. S karosářským provedením kombi se nepočítá.

V Evropě je pro Hondu Civic jeden z nejdůležitějších konkurentů Škoda Octavia. Historie modelu Civic se píše už bezmála padesát let. Padesátiny oslaví právě v roce 2022, kdy se má představit již 11. generace.

První Hondy E pro zákazníky dorazí do Česka v srpnu
První svezení s Hondou e: Nejen 6 displejů a 8 kamer z ní dělá neobyčejné auto

V České republice se z hlediska počtu prodaných kusů ve statistice Svazu dovozců automobilů řadí Honda Civic k průměrně úspěšným vozům kategorie nižší střední třída. Za prvních osm měsíců letošního roku se jich prodalo 170, což stačí na 18. pozici z celkových třiceti.