Jedenáct let poté, co z výrobní linky sjely poslední exempláře vozů s logem Hummer a spalovacím motorem, vrací americký automobilový koncern General Motors tuto značku na scénu.

První desítky pick-upů Hummer EV smontovali dělníci v továrně v Detroitu. Všechny zatím vyrobené kusy náleží do takzvané Edition 1, která bude celkem čítat 1200 exemplářů. Lakovány jsou bílou barvou.

Auto si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Cenovka tohoto vozu činí 112595 USD. Ovšem jedná se skutečně o mimořádný automobil. Celkový výkon tří elektromotorů totiž dosahuje hranice 1000 koňských sil a v útrobách je zabudována baterie s rekordní kapacitou 200 kWh. Díky ní je možno na jedno nabití ujet zhruba 530 kilometrů.

Zákazníci budou moci využívat speciální režim, který zajistí zrychlení z nuly na rychlost 96 kilometrů v hodině během tří sekund, pohyb do strany (takzvanou krabí chůzí) nebo adaptivní odpružení s možností úpravy světlé výšky.

Později také SUV

Po ukončení výroby exkluzvní první série se začne továrna orientovat na "dostupnější" verze. Jako první příští rok na podzim přijít na řadu Hummer EV3X. I ten bude mít tři elektromotory, ale jejich výkon se sníží na 800 koní a také baterie bude mít menší kapacitu. Cenovka by měla začínat v tomto případě pod hranicí 100 000 dolarů.

A "nejlidovějším" Hummerem bude ten, který se spokojí s dvěma pohonnými elektromotory, výkonem 625 koní a ještě menší trakční baterií. Ty ovšem budou k mání až v průběhu roku 2023.

A konečně - v roce 2024 přijde další Edition 1. Tentokrát ovšem pro model SUV, který dostane stejnou techniku jako pick-up.

General Motors začal svůj elektrický pick-up Hummer vyrábět pouhé dva roky od oznámení tohoto záměru. Předběhl tak chystaný vůz Tesla Cybertruck i Ford F 150 Lightning. Naopak již v září se začal montovat  Rivian R1T.