Ano, i nejmenší Hyundai v základní ceně o něco málo podražil, což je ale celkem očekávatelné. Zatímco ještě nedávno vůz startoval na částce 269 990 korun, v novém ceníku platném od dubna už je suma 279 990 korun. Na druhou stranu Hyundai zdůrazňuje, že je vše vyváženo novou bohatší výbavou. I u úplně základní specifikace Start právě za 279 990 korun je nově standardem asistent rozjezdu do kopce, aktivní vedení v jízdních pruzích, systém autonomního brždění s detekcí cyklistů, ale i nový digitální přístrojový panel.

Většina zájemců o levné auto však stejně sáhne po druhé nejnižší výbavě Comfort, která za 20 000 navrch nabídne manuální klimatizaci.

Oba vozy jsme prověřili na stejné trase severozápadně od hlavního města
Vodíkový Hyundai a elektrická Škoda na shodné trase. Více bodů získalo Nexo

Malý Hyundai i10 je i nadále v nabídce s celkem třemi motory. Tím základním je atmosférický litrový tříválec o objemu jednoho litru, disponující skromným výkonem 67 koní. Zlatou střední cestou je čtyřválcová atmosféra 1.2i, která už má 84 koní. Zákazníci, kteří chtějí jezdit svižněji, pak mohou sáhnout po sportovně laděné variantě N-Line, která disponuje zase jen tříválcovým litrem, tentokrát však s přeplňováním turbodmychadlem. Díky němu má výkon rovných 100 koní.

Standardně jsou všechny verze dodávány s pětistupňovou manuální převodovkou, za příplatek 30 000 lze dostat i robotizovanou převodovku – v principu manuál, který však řadí sám.

Hyundai i10Už v základní výbavě je novinkou digitální přístrojový displej. Žádnou grafickou parádu však neočekávejteZdroj: Se svolením Hyundai

Nejlevnější cesta ke čtyřválci je výbava Smart – v ní zákazník dostane třeba projektorové hlavní světlomety, mlhovky a LED denní svícení, ale taky dojezdovou rezervu, zadní parkovací senzory s kamerou, výškově nastavitelné sedadlo řidiče nebo audiosystém s dotykovým displejem. Se čtyřválcovým 1.2i stojí tato výbava 369 990 korun.

Pokud zatoužíte po nejsilnějším přeplňovaném motoru, dostanete i10 ve výbavě N-Line, tedy se spoustou designových prvků, a to od 409 990 korun. Kompletní ceník si můžete stáhnout z oficiálních stránek českého zastoupení Hyundai zde.

Kdyby vás zajímalo, jak si stojí i10 proti konkurenci, tak je v první řadě potřeba říci, že moc konkurence už v tuto chvíli nemá. Velká část vozů ze segmentu A (podle Svazu Dovozců Automobilů třídy Mini) z trhu zmizela, a některé jsou chápány spíše jako stylovky za vyšší cenovku – sem se řadí třeba Fiat 500 (ten už navíc jen jako elektromobil) nebo Toyota Aygo X. Přímou konkurencí tak zůstává jen Kia Picanto ze stejného koncernu, které je s cenovkou od 294 980 korun dražší, a stejně tak Mitsubishi Space Star za 286 760 korun. Volkswagen Up! zařadit nejde, protože německá značka už jen doprodává skladová auta. Dost možná největším konkurentem tak zůstává Dacia Sandero, která je sice s cenou od 296 400 korun opět dražší, ale zároveň i o něco větší.