Ve dvou výbavách a ve dvou výkonových provedeních vstupuje na tuzemský trh "čistý" elektromobil Hyundai Kona Electric. Podle ceníku, který tuzemské zastoupení značky zveřejnilo na svých internetových stránkách, a který začíná platit 1. srpna letošního roku, bude možné tento vůz získat za nejméně 899 900 Kč. Za tuto cenu je k mání varianta se slabším elektromotorem s výkonem 100 KW a baterií s kapacitou 39,2 kWh. Takový automobil má homologovaný dojezd na jedno nabití 345 kilometrů podle staršího cyklu NEDC, případně 312 podle WLTP. I to je (s výjimkou Tesly, která se k nám oficiálně nedováží) nejlepší údaj v tomto parametru.

Tento vůz lze získat pouze v jediném - nižším stupni výbavy, který je označován jako Future. Ta zahrnuje například následující prvky: 17palcová kola z lehkých slitin, asistenční systém pro vedení v jízdním pruhu a sledování únavy řidiče, vyhřívání předních sedadel a volantu, elektricky ovládaná přední i zadní okna, tempomat s omezovačem rychlosti, zadní parkovací senzory, či audiostystém se sedmipalcovým dotykovým displejem.

Navíc, za příplatek 160 000 Kč, tedy od 1 059 990 Kč lze koupit vůz, který má baterii s kapacitou 64 kWh, silnější motor (150 kW) a zvládne dojezd ař 482 kilometrů podle WLTP a dokonce 546 kilometrů podle NEDC cyklu.

Tato verze se dá koupit rovněž ve výbavě Ultimate. Potom již cena vystoupá na 1 199 990 Kč. V takovém autě je však naprosto kompletní výbava. Zmínit lze třeba střešní ližiny, LED hlavní světlomety, systém pro sledování mrtvého úhlu, kožené sedačky s vyhříváním i ventilováním, průhledový head-up displej, adaptivní tempomat, tepelné čerpadlo pro efektivní klimatizování a topení, lepší audio s osmipalcovým dotykovým displejem a navigací.

Oba vozy mají pětiletou záruku bez omezení počtu ujetých kilometrů a záruku na akumulátory na osm let, případně 200 000 ujetých kilometrů.