V ceníku zatím nenalezneme čistě elektrickou Konu, ale pro běžné zájemce, zejména pro ty z řad soukromých majitelů, jsou stejně zajímavější právě tyto varianty, vybavené klasickými spalovacími motory, případně běžným „nenabíjecím“ hybridem.

V rychlosti si hrňme, co Kona v nové generaci nabízí. Mezigeneračně vůz rostl o 150 mm na délku (na výsledných 4 355 mm), je o 25 mm širší a o 20 mm vyšší. Rozvor náprav – tedy hodnota, která primárně určuje prostor pro posádku – se prodloužil o 60 mm na 2 660 mm. Větší kufr pojme až 466 litrů zavazadel a opěradla ve druhé řadě jsou dělena na tři části v poměru 40:20:40.

Rozrostla se také výbava, zejména v oblasti technologií. I v základu je nyní Kona vybavena dotykovým displejem nové generace, a to o úhlopříčce 12,3“. Jeho součástí jsou i bezdrátové aktualizace a jako vůbec první Hyundai v Evropě, podporuje za příplatek Kona takzvaný digitální klíč – tedy odemykání a startování pomocí mobilu nebo chytrých hodinek. Za jízdy bdí nad řidičem i posádkou celá řada jízdních asistentů, dostupných už v základní výbavě.

Podívejte se na digitální premiéru nové generace Hyundai Kona

| Video: Youtube

Nejlevnější a základní motorizací je benzínový přeplňovaný tříválec 1.0 T-GDI o výkonu 120 koní. Párovat jej lze buď se šestistupňovým manuálem, nebo se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DCT.

Dobrou zprávou je přítomnost klasického nehybridního čtyřválce. Tím je turbomotor 1.6 T-GDI, disponující slušným výkonem 198 koní. Na výběr je opět buď šestistupňový manuál s předním pohonem, případně dvouspojková převodovka s pohonem předních, nebo všech kol.

Hybridní varianta potom znamená atmosférický čtyřválec 1.6 GDI, spojený s elektromotorem a šestistupňovým dvouspojkovým automatem. Celkový výkon činí 141 koní a točivý moment 265 Nm.

Levněji, ale bez zimních pneumatik

Zmíněná nejnižší cena 539 990 korun je za základní výbavu Comfort s motorem 1.0 T-GDI a manuální převodovkou. Platí jen při platbě v hotovosti a bez možnosti získat zimní sadu pneumatik zdarma. Za stejných podmínek lze získat ještě stejnou verzi s automatickou převodovkou za 614 990 korun. Jinak je základní cena 559 990 korun, potažmo 634 990 korun s automatem.

Už základní výbava Comfort je nicméně celkem bohatá. Vedle sady jízdních asistentů obsahuje třeba reflektorové Bi-LED přední světlomety, manuální klimatizaci, přední a zadní parkovací senzory a zadní parkovací kameru, tempomat, integrovanou navigaci s 12,3“ displejem a konektivitou s mobilními telefony nebo bezklíčový přístup a startování. Za 25 000 si lze připlatit paket Club, který obsahuje hliníková 16“ kola, kožený volant a hlavici řadicí páky či elektrickou bederní opěrku v sedadle řidiče.

Druhým výbavovým stupněm je Smart. Ten k výše zmíněnému přidává 17“ kola, vyhřívání předních sedadel a volantu, dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky sklopná vnější zrcátka nebo bezdrátovou nabíječku na telefon. Ceny výbavy Smart startují na 609 990 korun s motorem 1.0 T-GDI. V této výbavě je už dostupný i motor 1.6 T-GDI, a to za 649 990 korun – verze s manuálem a pohonem předních kol.

close Ceník Hyundai Kona info Zdroj: Se svolením Hyundai ČR zoom_in Ceník Hyundai Kona

Smart lze za 20 000 korun dovybavit ještě paketem Technology. Ten přidává další jízdní asistenty (sledování mrtvého úhlu, upozornění na projíždějící vozidla při couvání a upozornění na vozidla při vystupování), zadní zatmavená skla, výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce a hlavně systém digitálního klíče.

Na částce 669 990 korun startuje vrcholný stupeň výbavy Style. V něm dostanete projektorové full-LED přední světlomety, ambientní osvětlení interiéru, elektricky nastavitelná přední sedadla či elektricky ovládané 5. dveře s bezdotykovým ovládáním. V této výbavě má Kona také LED světelnou lištu nad maskou chladiče.

Jestli chcete, aby vaše kona působila přímo luxusně, můžete připlatit ještě 70 000 za paket Premium s koženým čalouněním sedadel, ventilací předních sedadel, prémiovým audiosystémem Bose, kamerovým sledováním mrtvého úhlu nebo 360° kamerovým systémem.

close Ceník Hyundai Kona N Line info Zdroj: Se svolením Hyundai ČR zoom_in Ceník Hyundai Kona N Line

Souběžně jde do prodeje i sportovně laděné provedení N Line, potažmo N Line Style. Tyto verze vychází z výbav Smart a Style a nabízí také stejné motorizace, přidávají ale lehce pozměněný design s jinými nárazníky a úpravami v interiéru. N Line startuje na částce 639 990 korun, N Line Style je potom za 699 990 korun.

Konu lze objednávat už nyní, první vozy dostanou zákazníci na konci června. V srpnu se začne v moravských Nošovicích prodávat i čistě elektrická Kona.