Už současná podoba Santa Fe byla robustní a hranatá, nová generace jde ale v tomto směru o velký kus dál. Pravidelné tvary rozbíjí jen linie oken, mírně se svažující směrem vzad, a hranaté vystouplé blatníky. Příď zdobí LED osvětlení, skládající z linek písmeno „H“, propojené širokou linií přes celou masku. Hyundai sice neodhalil přesné rozměry, mluví však o delším rozvoru a kola, která se na fotografiích na autě nejeví jako nijak zvlášť velká, mají průměr 21 palců… K mání bude 10 barevných odstínů.

Podívejte se na nové Santa Fe také na prvním oficiálním videu, natočeném v regionu Santa Fe v Novém Mexiku:

| Video: Youtube

Poměrně přesnou představu však máme o vnitřním prostoru. Jde o hlavní tahák nové generace a automobilka zdůrazňuje, že jde o nejbohatší prostor, co byl kdy nabídnut v tomto segmentu. Je zde zároveň znát silné zaměření na outdoorové aktivity, pro které chce Santa Fe poskytnout dostatek místa. Jen kufr se proto rozrostl o 91 litrů na finálních 725 litrů, a šířka vstupního otvoru činí velkorysých 1 275 milimetrů.

Rostl také prostor pro pasažéry, a to jak ve druhé, tak i ve třetí řadě, kde je více místa na nohy i nad hlavou. Pasažéři ve třetí řadě mají navíc poprvé k dispozici i nastavitelný sklon opěradla. Vedle sedmimístné verze bude v nabídce i šestimístná, kdy se klasická třímístná lavice ve druhé řadě nahradí dvojicí samostatných, elektricky polohovatelných sedadel, nabízejících nastavení sklonu opěradla i sedáku. Nejlepší pozice je ovšem ta na sedadle spolujezdce – zde se totiž na přání objeví relaxační sedadlo s výsuvnou opěrkou na nohy.

Santa Fe nezahálí ani v oblasti technologií. Palubní desku zdobí dvojice displejů – přístrojová deska a dotykový infotainment – spojená do jednoho zahnutého, panoramatického celku. Další dotykový displej pak patří ovládání klimatizace. Vůbec poprvé budou k mání hned dvě bezdrátové nabíječky, umístěné na středové konzole s odkládacími prostory. Ta benefituje z faktu, že se řazení automatické převodovky přesunulo na sloupek volantu. Zajímavou novinkou je také sterilizační schránka před spolujezdcem, v níž lze pomocí UV-C záření sterilizovat předměty denní potřeby.

Řidiči na cestách vypomáhá dnes již standardní armáda jízdních asistentů, sahající od adaptivního tempomatu, přes vedení v jízdních pruzích až po panoramatický asistent parkování, a v našich zeměpisných šířkách také hybridní motorizace.

V Evropě, a tedy i u nás, bude Santa Fe k mání výhradně s jedním ze dvou hybridů, jejichž základ tvoří přeplňovaný čtyřválec Gamma III 1.6T GDI, doplněný o elektromotor a šestistupňový automat. V prvním případě se jedná o klasický „nenabíjecí“ hybrid s výkonem 180 koní a točivým momentem 265 Nm, ve druhém případě o nabíjecí plug-in hybrid s výkonem 160 koní a točivým momentem 265 Nm.

V dalších částech světa se bude vůz prodávat také s větším zážehovým motorem o objemu 2,5 litru, a to ve verzi s přeplňováním (281 koní a 421 Nm), případně bez přeplňování (194 koní a 246 Nm).

V domovské Jižní Korei jde Santa Fe do prodeje už tento měsíc, zbytek světa včetně Evropy si musí počkat až do poloviny příštího roku. Spolu se sériovým vozem byl představen také off-roadový konceptuální vůz XRT Concept, ale k mání je jen jedna jeho fotografie, kterou naleznete v galerii.