Již jen týdny zbývají do okamžiku, kdy se zákazníci značky Škoda budou moci seznámit se vzhledem a všemi důležitými technickými daty modelu Kushaq. Tento první ze zatím čtyř Škodovkou chystaných modelů speciálně pro indický trh bude náležet do kategorie malých SUV.

Jak je pro Škodu typické, na přídi se objevují dva páry světlometů, přičemž ty horní jsou poměrně úzké a protažené až k masce chladiče. Sportovní vzezření vozu zdůrazňuje hodně masivní nárazníi se spoilerem.

Škoda Vision IN
Škoda chce v Indii podstatně větší podíl než má nyní. Chystá zde řadu nových aut

Automobilky zveřejnila také skicu prozrazující vzhled zadní partie vozu. Světla zde zasahují až do víka zavazadlového prostoru, tradiční odrazky jsou tentokrát umístěny výše než na jiných vozech značky Škoda. Dole je pak naznačen difuzor.

Kushaq a další připravované velkosériové modely pro tento asijský region jsou postaveny na bázi modulární platformy MQB-A0-IN, která se vyvíjí a vyrábí přímo v Indii. Samozřejmě musí splňovat zdejší nově zavedené přísnější bezpečnostní a emisní normy.

Škoda se také zavázala, že 95 procent dílů potřebných pro montáž těchto vozů, se bude vyrábět přímo v Indii. Také vývoj probíhá přímo v Indii - v technologickém centru společnosti Škoda auto v Púně.

Škoda Citigo.
Škoda a indická Tata chtěly vyvinout levné auto. Spolupráci ale ukončily

Společně se Škodou Kushaq se na jedné výrobní lince bude vyrábět také obdobné malé SUV Volkswagen Taigun. Příští rok by se měly odtajnit dva sedany. Jeden opět dostane logo Škoda, druhý Volkswagen.

Škoda současně od koncernu Volkswagen převzala zodpovědnost za prodej i servis všech zde prodávaných modelů sesterských značek. To znamená třeba také Audi, Volkswagen či Porsche.