Britská automobilka Jaguar Land Rover už spolupracuje s BMW na technologii pro elektromobily blízké budoucnosti. Obě firmy by ale mohly těžit i z další vzájemné pomoci. Podle magazínu Wards Auto by vozy Jaguaru a Land Roveru mohly dostat motory od BMW. Britský magazín Autocar navíc dodává, že JLR bude moci využít i platformu z Mnichova.

Bavorská automobilka před několika lety postupně přešla u svých malých modelů na platformu s motorem uloženým vpředu napříč a s pohonem předních kol. Takto vybavené už jezdí třeba BMW řady 1, 2 Active Tourer nebo třeba X1 a další jsou v plánu. Levné „vstupní“ modely plánuje i Jaguar.

Během letních měsíců zlevňoval hlavně Citroën.
Auta během prázdnin zdražila, jsou ale výjimky. Víme, kde ušetříte až 50 tisíc

Zatím není jasné, jaké jméno vozy, které se objeví na silnici v nejbližších dvou až pěti letech, ponesou. Předpokládá se ale, že si Jaguar zachová přídomek „Pace“, aby tak byly i malé crossovery a městská SUV v jedné „lajně“ s modely E-Pace, F-Pace a chystanou vlajkovou lodí SUV Jaguaru jménem J-Pace.

Na pohon předních kol by pak mohly přejít i levné modely značky Land Rover. Podle Autocaru se uvažuje o Land Roveru Discovery Sport a Range Roveru Evoque v nových generacích. Možná je ale v plánu ještě menší Land Rover, který se stane nástupcem modelu Freelander. To je ale ještě vzdálená budoucnost.