Britská automobilka s šelmou ve znaku před nedávnem představila drsný okruhový vůz Jaguar XE SV Project 8. Ten vychází z nejmenšího sedanu značky, má ale obří přítlačné křídlo na zádi a k tomu sílu 592 koní, kterou dostává z pětilitrového osmiválce. Stovku pokoří za 3,3 sekundy a jede 321 km/h.

Teď se v Británii rozhodli, že tohle auto dostanou také na silnice. Vznikl proto nový model který se jmenuje XE SV Project 8 Touring. Jak je z prvích tří obrázků patrné, obří přítlačné křídlo už zmizelo. Vzadu je jen decentní „kachní ocas“. Auto se představilo v nápadném modrém laku, kterému sekundují žluté třmeny brzd.

Kontrola je částečně automatická, do testování se však zapojují i lídé
V Rakovníku se už učí vyrábět klimatizace pro elektromobily. V mnohém jsou jiné

Pod kapotou má totožný motor. Tentokrát byl ale do práce povolán omezovač, který maximální rychlost vozu stanovil nově na 300 km/h. Šílená akcelerace ale zůstává. Z velké části za ní stojí i fakt, že vůz je vybaven pohonem všech kol, který se stará o rovnoměrnou distribuci síly mezi nápravy.

Cena zatím není známá, možná ji ale ani nebudete potřebovat znát. Proč? Je to jednoduché, vznikne totiž pouhých 15 kusů, takže půjde o sběratelský kousek. Je velká šance, že ho ani na silnici za celý život nepotkáte.