Onen technicky krásný hliníkový výrobek na obrázku je totiž volant s názvem Sayer, pojmenovaný podle designéra Malcolma Sayera, který loajálně pracoval v Jaguaru mezi lety 1951 a 1970. Právě jeho nápady v designu inspirovaly i „volant budoucnosti“.

Klasická fyzická tlačítka se zde nenachází, neboť hlavním ovládacím prvkem má být zejména hlas. S volantem si můžete domluvit třeba to, že potřebujete být ráno na schůzce a musíte vyjet řekněme dvě hodiny dopředu. V danou chvíli se před vaším domem objeví půjčené autonomní auto přivolané volantem, vy nasednete, zacvaknete volant na obvyklé místo a jedete.

Alcraft GT.
Alcraft GT míří s 600 koňmi proti Tesle. Můžete se na něj složit

Řízení budete moci nechat buď na samotném autě, či převzít otěže a řídit nepříliš ergonomicky vypadajícím volantem. Během cesty vám Sayer dokonce poradí, kterou část byste si mohli užít, a doporučí vám převzít řízení třeba před silnicí s pěknými zatáčkami.

Volant jménem Sayer je aktuálně sám o sobě vystavován na technologickém festivalu na univerzitě v Londýně. Zanedlouho se však objeví i v připravovaném konceptu Future-Type, sloužícím jako předzvěst autonomního auta Jaguaru.