Více než deset let vydržela na trhu Alfa Romeo MiTo. Nyní se potvrzují dosavadní spekulace, že se tento vůz zanedlouho odebere do výslužby. Magazínu Autocar to potvrdila šéfka evropské divize značky Roberta Zerbiová.

Podle ní nyní pro Alfu nastává období SUV a sportovních vozů a o třídveřové modely, jako je MiTo, není velký zájem. Tradiční zákazníci Alfy Romeo by nyní podle ní mohli přesednout například do Giulie nebo chystaného SUV, který se svojí velikostí zařadí pod SUV. To je podle ní právě ten správný model, který zaujme lidi ve věku mezi 30 a 40 lety.

Alfa Romeo 4C.
Alfu Romeo 4C čeká jako kupé konec. Spider by měl pokračovat

Alfa Romeo již v červnu představila své plány pro další léta. V nich se mimo jiné počítá se dvěma SUV, sportovním 8C a čtyřsedadlovým kupé. O MiTu žádná zmínka nebyla. Dokonce se spekuluje, že relativně brzký konec čeká i Giuliettu.

V současnosti se na českém trhu MiTo prodává s pěti typy motorů. Tím základním je atmosférická čtrnáctistovka s výkonem 78 koní. Vůz lze koupit již od 388 900 Kč. Výbava takového MiTa je však poměrně chudá. Chybí třeba i rádio. Vrcholnou variantu Veloce pohání přeplňovaná čtrnáctistovka vyladěná na výkon 170 koní. Takový vůz je vybaven sportovními nárazníky, jezdí na sedmnáctipalcových kolech z lehkých slitin a uvnitř jsou sportovní sedačky.