Ještě zhruba třicítka exemplářů vozu Mitsubishi Lancer je v současnosti v importérském skladu, případně u jednotlivých dealerů této japonské značky v České republice. I rok po oficiálním ukončení výroby tak zájemci mají možnost získat zbrusu nový vůz.

"Bohužel již jen s karosérií hatchback, sedany jsou vyprodány," uvedl na dotaz Automix.cz mluvčí českého zastoupení Mitsubishi Marek Vodička. Lancer se doprodává s jedním typem motoru, který ale může být továrně upraven na spalování LPG. Jedná se o atmosféricky plněný čtyřválec se zdvihovým objemem válců 1,6 litru. Maximální výkon dosahuje 86 kW (117 koní).

Zajímavá je i normovaná spotřeba, která v kombinovaném režimu činí 5,7 litru. Základní provedení stojí podle akčního ceníku 353 750 Kč. Takový vůz má ve výbavě sedm airbagů, elektricky ovládaná zpětná zrcátka, elektrické ovládání předních i zadních oken, manuální klimatizaci, dojezdové rezervní kolo, centrální zamykání a rádio se čtyřmi reproduktory.

Mitsubishi Eclipse Cross.
Mitsubishi Eclipse Cross vstupuje na český trh. Kolik nový crossover stojí?

Za vyšší stupeň výbavy se připlácí 35 500 Kč. Za tuto částku zákazník do výbavy navíc získá automatickou klimatizaci, mlhovky, kožený volant a hlavici řadicí páky, kola z lehkých slitin a dva reproduktory navíc.

Až se tyto poslední kusy ze skladů vyprodají, bude to definitivní konec jednoho z nejslavnějších modelů Mitsubishi. Historie Lanceru se začala psát v roce 1973 a od té doby jich vzniklo přes šest milionů exemplářů.

Slávu si vůz vydobyl především díky léta nabízené sportovní verzi Evolution, což byly původně homologační série pro rallyové speciály. Tommi Mäkinen se s ním v letech 1996-1999 stal čtyřikrát mistrem světa. V tomto ohledu je Mitsubishi o jeden titul lepší než jeho věčný rival Subaru Impreza WRC.