Nezdolný ruský automobil UAZ 2206 oslavil šedesátiny již před třemi roky. Nyní se zásluhou českého importéra začne dodávat také v obytné verzi, která je oficiálně schválena pro provoz na evropských komunikacích.

Prohlédnout si ji můžete v naší fotogalerii.

Vůz nadále pohání zážehový čtyřválec s objemem 2,7 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 112 koňských sil. Jen spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Ta je doplněna redukční převodovkou.

Na silnici se točivý moment přenáší na kola zadní nápravy, ovšem mechanicky lze připojit pohon přední nápravy. Součástí standardní výbavy je také elektricky ovládaná uzávěrka zadního diferenciálu. Jubilení edice, která se poprvé představila v roce 2018, a která je stále dostupná za příplatek 31 000 Kč, pak obsahuje třeba také speciální zeleno-bílé lakování karosérie, bílé disky kol nebo vyhřívání předních sedaček.

Expediční provedení vozu UAZ 3909
Ruský UAZ oslaví sedmdesátiny. Stále vyrábí "nesmrtelné" offroady

Levnější verze jsou čtyřmístné. Cena třímístných startuje na částce 680 680 Kč.

Za příplatek pak lze obytnou Buchanku vybavit rovněž sadou záclonek, plastovým obložením interiéru, markýzou, expedičním nosičem, nezávislým topením nebo mechanickou klimatizací. Její cena je ale poměrně vysoká - 108 900 Kč.

Čekací doba přes půl roku

Kdo by chtěl na cestách více vnitřního prostoru, může si objednat dvě verze výklopných střech. Jedna z nich umožňuje také montáž spací vestavby, která obsahuje lůžko s rozměrem 1900 x 1290 milimetrů. To pak vyjde na 151 250 Kč.

V České republice se prodává řada zvláštních ruských strojů do terénu.
Monstrum Petrovič a jiné offroady z Ruska. Koupit je můžete i u nás. Za kolik?

V interiéru vozu posádce k dispozici úložnou skříňku, skříňku s vařičem a stolek. Pohovka v zadní části se dá přeměnit na lůžko s plochou 1900 x 1060 milimetrů.

Třímístná verze je navíc vybavena také skříňkou s dřezem, kanystrem na čerstvou vodu s čerpadlem a kanysterm na odpadní vodu. Ještě také velkou šatní skříň. 

Záruka na vůz bude poskytována buď na dva roky nebo na 100 000 kklometrů. Dodací lhůta činí šest až devět měsíců.