Jestliže budete potřebovat na střeše modelu Dacia Sandro Stepway přepravit jízdní kola, box s lyžemi nebo další předměty, nebudete muset nejprve jít do sklepa pro příčníky, jak je tomu v současné době obvyklé u jiných modelů aut.

Jak to vypadá, si můžete prohlédnout v naší komentované fotogalerii.

Zjistili jsme to při prohlížení nové sady oficiálních fotografií, které rumunská automobilka uvolnila před vstupem tohoto vozu na evropské trhy. Bude totiž stačit podélné lišty, které jsou za normálních okolností upevněné na střeše v podélném směru, otočit o devadesát stupňů. Na ně se pak upevní "rakev" či držák kol.

Mezi další zajímavé "vychytávky", které tento model nabídne v běžné variantě i zmíněné poloterénní Stepway, patří třeba speciální držák na mobilní telefon na horním okraji palubní desky. To se týká méně vybavených verzí - tedy těch, které nebudou mít z výroby namontován multimediální dotykový displej. Vedle je prakticky umístěná také USB zásuvka.

Dacia Sandero 2020
Nová Dacia Sandero: Podstatně modernější, ale stále velmi levná

Praktické zkušenosti s těmito vozy, stejně jako s Loganem, který rovněž přijede v nové generaci, přineseme již za necelý měsíc. To totiž do Česka dorazí kamión s několika exempláři vozů Logan a Sandero, které si novináři budou moci za přísných hygienických podmínek vyzkoušet v tuzemském prostředí.

Elektromobil až v září

V tu dobu také zřejmě české zastoupení Dacie zveřejní základní ceny. "Kompletní ceník pak bude k dispozici v průběhu ledna a faktický start prodejů modelů Sandero a Sandero Stepway se odehraje v únoru," sdělila v rozhovoru pro Deník a Automix.cz mluvčí značek Dacia a Renault Jitka Skaličková.

Příjezd nového sedanu Logan do Česka se oproti zmíněným hatchbackům o několik měsíců opozdí. "Zájemci se dočkají zřejmě v květnu," dodala Skaličková.

Dacia Spring má rozšířit elektrický pohon mezi běžné lidi
Konečně elektromobil pro běžné lidi. Dacia Spring bude stát jen 300-400 tisíc Kč

Potvrdila také, že Logan MCV, tedy karosářská verze kombi odvozená od těchto vozů, v této generaci již nevznikne. "Pracuje se ale na modelu, který by roli tohoto vozu měl úspěšně převzít," dodala.

Další důležitou novinkou Dacie pro příští rok bude první elektromobil Spring. Česká republika nebude podle Skaličkové patřit mezi země, do kterých se tento vůz dostane v takzvané první vlně. "V tuto chvíli předpokládám, že ho začneme nabízet na konci léta, pravděpodobně v září," sdělila.