Za modelem Karlmann King stojí čínská společnost IAT, jež si dala za úkol vytvořit SUV pro ty nejbohatší z nejbohatších. Vůz s designem "neviditelného" stealth letadla totiž začíná na ceně v přepočtu 41 milionů korun, přičemž rozsáhlou nabídkou výbavy se můžete snadno dostat až přes částku 78 milionů.

Paramount Marauder.
GALERIE: Je vám Kodiaq málo? Tato superSUV se vám budou líbit, stojí ale majlant

Základem vozu je masivní „náklaďák“ Ford F-550, z něhož je vypůjčen i 6,8litrový desetiválec o výkonu okolo 400 koní (294 kW) a točivém momentu 640 Nm. SUV se tak i dynamikou přiblíží spíše normálnímu náklaďáku. Přece jen hmotnost čítá rovných 6 tun a auto je široké 2,5 metru. Není divu, že maximální rychlost je jen 140 km/h.

Příčinou těchto hodnot je nicméně opravdu široká výbava, která zahrnuje jak kompletně pancéřovanou karoserii a neprůstřelná okna, tak interiér s ambientním osvětlením, výklopnou širokoúhlou televizí, ledničkou, kávovarem, elektronicky výsuvnými stolečky či karaoke zařízením.

V Česku vyráběná armádní vozidla.
OBRAZEM: V Česku vyráběná armádní vozidla. Je jich víc, než si myslíte

Tohle všechno je pak obaleno luxusní kůží, prošíváním, dřevem, alcantarou a dalšími drahými materiály, na které boháči nedají dopustit. Model je ke všemu nabízen v pěti-, šesti- či sedmimístné verzi.

Společnost IAT si uvědomuje, že podobné vozidlo bude zajímavé jen pro vybranou klientelu, tudíž plánuje vyrobit jen asi deset kusů.

Zdroj: Youtube