518 centimetrů. Tolik na délku měří právě představená nová generace vozu Mercedes-Benz třídy S. To už je pořádný kus auta. Komu ale nestačí, ten si může příplatit za prodlouženou verzi, u níž se rozvor prodloužil o dalších 11 centimetrů. Přesto je však možné získat ještě prostornější vůz se shodným technickým základem. Jmenuje se Mercedes-Maybach S a je ještě o celých osmnáct centimetrů delší než prodloužená verze. 

Auto i jeho interiér si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Velkorysý prostor pro nohy zadních cestujících samozřejmě není jedinou vymožeností tohoto vozu. Vzadu jsou vždy jen dvě samostatná křesla, která mají i polohu pro spaní. Vysunovatelná podpěra pro lýtka pak má v sobě zabudovánu dokonce i masážní funkci.

Námahu, kterou my běžní smrtelníci máme obvykle spojenou s natahováním pro bezpečnostní pás, ušetří vlastníkům tohoto vozu elektrické podavače.

Mercedes-Benz S 2020 Praha
Mercedes představil v Česku novou třídu S. Jen rozvod vzduchu obsahuje 20 motorů

Namoženému krku či ramenům pak uleví vyhřívání určené pro tyto části těla. Lednice, ve které je možno chladit vybrané nápoje, je ovšem za příplatek.

Pod kapotu vozu se stále ještě bude montovat také dvanáctiválec s objemem šest litrů. Ten má maximální výkon 612 koňských sil. Skromnější jedinci můžou zvolit čtyřilitrový osmiválec s výkonem lehce přes pět stovek ořů, a ti ekologičtěji zaměření pak třílitrový šestiválec spolupracující v plug-in hybridním ústroj s třílitrovým šestiválcem.

Auto se začne prodávat v samém závěru letošního roku. Ceny zatím stanoveny nebyly.