Do kategorie vcelku propastných rozdílů spadá i nové BMW M5. Zcela sériový a pořádně zajetý vůz po zhruba dvou tisících kilometrech změřili na motorové brzdě hoši z IND Distribution. Americká firma ze státu Illinois se zabývá laděním BMW, ovšem jak se ukázalo, M5 je oproti oficiální specifikaci „naladěná“ již z výroby.

Dvěma turby přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru by měl oficiálně podávat 600 koní (447 kW) a 748 Nm točivého momentu. Jedná se pochopitelně o hodnoty měřené na výstupu motoru, takže výkon na kolech má být správně ještě nižší.

BMW M5.
BMW představilo nejvýkonnější M5. Má 600 koní a pohon všech kol

Jenže kdepak. V režimu Sport Plus a s poháněnými všemi koly, ukázala motorová brzda 625 koní (466 kW) a 824 Nm na kolech! Oproti technickým údajům dost velká změna, poukazující na to, že je motor z M5 ve skutečnosti výkonnější - a to minimálně o 60 koní.

Velmi slušná hodnota byla naměřena také v „driftovacím“ režimu, kdy jsou poháněna pouze zadní kola. Tady M5 zvládla 593 koní (442 kW) a 783 Nm točivého momentu. Oproti pohonu všech kol je to sice méně, ale pořád hodně.

Zdroj: Youtube

Tím by se dal vysvětlit i výsledek závodu, kdy jihoafrický Top Gear postavil M5 proti Mercedesu-AMG E63 S. Oficiálně výkonnější Mercedes proti Bavoráku prohrál, jenže jak se ukazuje, výkonnější patrně vůbec nebyl.

Zdroj: Youtube