Lamborghini nyní ve své továrně v boloňské Sant'Agatě vyrobilo Huracán s pořadovým číslem 8000. Jedná se otevřený Spyder v šedém odstínu Grigio Lynx, který poputuje k zájemci do Velké Británie.

Nejzajímavější ovšem je, že tímto milníkem v produkci je Huracán po třech letech výroby už za polovinou celkové produkce předchůdce Gallardo. Ten se vyráběl v desetiletém období mezi lety 2003 až 2013 a celkem vzniklo pouze 14 022 kusů. I tehdy se však mluvilo o vůbec nejpopulárnějším modelu značky.

Čtěte také: Jak koupit ojetý kabriolet? A má cenu uvažovat třeba o trojkovém BMW?

Pro srovnání, modelu Aventador, vlajkové lodi značky, se za šest let jeho existence vyrobilo prozatím jen 5000 kusů.

Huracán tak více než schopně převzal štafetu nejoblíbenějšího Lamborghini a vypadá to, že rychlost prodeje jen tak rychle neopadne. Tím více, když značka nedávno představila svou nejostřejší, okruhově zaměřenou verzi Performante, která se začne dostávat k zákazníkům v nejbližší době.

Čtěte také: Neuvěřitelný (a nechtěný) kaskadérský kousek. Opilec zaparkoval auto na zídky

Rozmanitost verzí Huracánu se tedy ještě rozšířila. Zájemci mají na výběr ze standardní verze LP 610-4 s pohonem všech kol, verze 580-2 s pohonem pouze zadních kol, a to v otevřené Spyder či uzavřené kupé verzi. Všechny modely mají uprostřed uložený atmosférický desetiválec o výkonu od 580 (427 kW) do 640 koní (470 kW).

Uvidíme, jak si nakonec Huracán povede ve srovnání s chystaným SUV Urus, do kterého Lamborghini vkládá hodně nadějí. Nedávné informace z automobilky totiž tvrdily, že tento model má v budoucnu představovat celou polovinu produkce.