Okruhově zamřená verze, která se celým jménem nazývá RC-F Track Edition, je odpovědí značky Lexus na mnichovský model M4 a zdá se, že rovnou na doposud nejostřejší provedení CS. Naznačují to alespoň špionážní fotky a nově také první oficiální fotografie zadního karbonového křídla.

Zapálené auto vletí do zamrzlého jezera
Video: Jen v Rusku se může zrodit nápad skočit se zapáleným autem do jezera

Podle něj samozřejmě nelze odhadnout, jak bude RC-F Track Edition vypadat, ovšem špionážní fotografie mnohé prozrazují. Nový je přední nárazník, zadní difuzor má také jiný tvar a boční nástavce prahů jsou výrazněji vybrané.

Designéři a inženýři Lexusu čerpali z poznatků získaných na závodním okruhu, kde Lexus slaví úspěchy se závodním strojem kategorie GT3. Pokud tomu tak skutečně bude, a k tomu Lexus alespoň z části dostojí příslibu v podobě konceptu RC-F GT, můžeme se dočkat skutečně ultimativního stroje, který zamíchá kartami v této kategorii.

Zdroj: archiv

Koncept z předloňského Goodwoodu váží o masivních 360 kg méně, než standardní RC-F, ačkoliv není příliš reálné aby i RC-F Track Edition prošlo stejnou odtučňovací kúrou. Přece jen musí projít všemi nárazovými a bezpečnostními testy.

Pod kapotou okruhového Lexusu bude fenomenální 5litrový atmosférický V8, který bude přenášet výkon přes osmistupňvou samočinnou převodovku na zadní kola. Výkon není znám, ale bude zcela určitě vyšší, než standardních 470 koní.

Fotky zamaskovaného Lexusu RC-F Track Edition si můžete prohlédnout v naší galerii.