Hybridní vozy k Lexusu už léta neodmyslitelně patří. Díky modelu UX 300e teď vstupuje na trh s plně elektrifikovanými vozy. Zvenčí se nové auto prakticky neliší od jiných variant kompaktního crossoveru, uvnitř ale skrývá několik zajímavých řešení.

Lexus UX 300e například pohání elektromotor umístěný vpředu – tam, kde se v jiných verzích nachází spalovací jednotka nebo hybridní soustava. Elektromotor má výkon 204 koní a jeho maximální točivý moment činí 300 Nm. Díky tomu se revoluční Lexus může rozjet z 0 na 100 km/h za 7,5 s.

S elektromotorem spolupracuje akumulátor o objemu 54,3 kWh, což umožňuje dojezd cca 300 km v režimu WLTP. Pro inženýry Lexusu bylo zásadní, aby baterie elektrického Lexusu fungovala co nejdéle. Lithium-iontový akumulátor je chlazený vzduchem a perfektně funguje za vysokých i nízkých teplot. Pod každým článkem jsou umístěny topné prvky minimalizující vliv chladu na dojezd vozidla. Spolehlivost zvyšují i monitorovací systémy, jež upravují dobíjení a předcházejí přebití. Japonská značka je si natolik jistá svými řešeními, že nabízí auto s prodlouženou zárukou na baterii. Ta činí 10 let nebo 1 milion km.

UX 300e je první model postavený v rámci nové strategie Lexus Electrified. Technologie založené na zkušenostech Lexusu s produkcí hybridních vozů umožňují integrované ovládání pohonného a řídicího systému, zavěšení a brzd, aby bylo možné maximálně využít potenciálu řízení práce pohonu. Japonská značka navíc plánuje elektrifikaci dalších modelů.