Evropská verze Mazdy 6 v edici 20th Anniversary se sice představí až na autosalonu v Bruselu, který začíná 14. ledna, ale provedení pro Japonsko a Austrálii již bylo odtajněno. Po vizuální stránce se to určené rovněž pro zákazníky tuzemských dealerů nejspíše nijak odlišovat nebude.

Podívat se na něj můžete do naší fotogalerie.

Speciální edice bude k mání jak pro kousky s karosérií sedan, tak rovněž kombi. Na výběr bude ze dvou barevných laků. Jednak klasického tmavě červeného Artisan Red a jednak ve speciální bílé Rhodium White.

Mazda 6 ještě nekončí
Mazdu čeká plodný rok 2023. Šestka ještě zůstává ve hře

Od klasického provedení tohoto modelu se výroční Mazdy 6 dají rozeznat díky štítku 20 Th Anniversary na předních blatnících a speciální chromované masce chladiče. Zvláštní design mají rovněž disky kol.

Labutí píseň

Uvnitř jsou sedačky potažené hnědou kůží Nappa a na opěrkách hlavy je opět vyražen emblém 20. výročí. Na palubní desce je rovněž použit tento zvířecí materiál a stehy tvoří nitě stejné barvy.

V Austrálii může tento model pohánět zážehový přeplňovaný agregát se zdvihovým objemem 2,5 litru a s výkonem až 245 koňských sil. U nás Mazdu 6 pohání několik výkonových verzí zážehového čtyřválcového dvoulitru. Jejich výkon se přenáší vždy pouze na přední kola.

Mazda CX-60 si zdatně vede i na zatáčkovitých silnicích
Dlouhá kapota Mazdy CX-60 skrývá zajímavou techniku. Bude i ještě větší auto

Současná generace vozu Mazda 6, který se svojí velikostí řadí do velikostní skupiny střední třída, je na trhu právě deset let. Nástupce nejspíše s klasickou karosérií sedan a kombi nevznikne.