Ve společné továrně automobilek Toyota a Mazda v americkém státě Alabama se bude vyrábět zcela nový model na druhém místě jmenované značky. CX-50 je crossover, který má ambice potrápit zavedený vůz Subaru Outback.

Podívat se na něj můžete do naší fotogalerie.

Snažit se o to bude pomocí tradičně líbivého designu vozů s logem Mazdy a třeba rovněž promyšleným interiérem. V tiskové zprávě doprovázející první snímky novinky se hovoří o velkém množství odkládacích přihrádek a schránek. Dobře využitelný bude také robustní střešní nosič.

Offroadový vzhled vozu, stejně jako u mnoha dalších konkurentů, dodávají tradiční plastové lemy na blatnících, stejně zbarvená ochrana prahů a stříbřité pláty pod oběma nárazníky.

Mazdu 3 s novým motorem jsem zkoušel v Českém Středohoří
Mazda zčervenala. Její nové plány zahrnují také větší rodinné auto

Interiér se nese v duchu tradičního uspořádání vozů Mazda. To znamená, že multimediální displej, který je na samém vrcholu palubní desky, bude možné ovládat také pomocí kruhového voliče a několika tlačítek v jeho okolí. Panel klimatizace má svůj vlastní panel s dalšími klasickými ovladači.

Zákazník si v první fázi bude moci vybrat ze dvou motorizací. Tou první je čtyřválcový zážehový motor se zdvihovým objemem válců dva a půl litru s atmosférickým plněním. Tou druhou pak stejný agregát, ovšem doplněný o turbodmychadlo. Později přijdou elektrifikované pohonné jednotky.

Elektromobil Mazda MX-30
Elektrická Mazda MX-30 zklamala dojezdem. Je to kvůli ekologii, tvrdí značka

Ve standardu má automobil poháněna pouze přední kola, ovšem půjde připlatit za verzi AWD. Tak pak dostane volič režimů, mezi kterými je také speciální "offroad".

Ceny zatím zveřejněny nebyly. Výroba má začít na počátku příštího roku a do prodeje nová Mazda CX-50 přijde o několik měsíců později.