Nejprve ale menší zopakování klíčových prvků modelu Senna, který byl samozřejmě pojmenován po legendárním brazilském pilotovi Ayrtonu Sennovi. Základem vozu je stejný karbonový monokok jako u současného McLarenu 720S, nicméně zvenku toho inženýři změnili opravdu mnoho.

Jedná se o dosud nejostřejší McLaren pro okruhové využití, ačkoliv má stále registrační značky. Při vývoji se ale očividně hledělo na aerodynamickou funkčnost celé karoserie, jež svými otvory, výdechy, průduchy a chytrým tvarováním opravdu dává najevo rychlost.

Závodní auto nakonec skončilo v kotrmelcích.
VIDEO: Takhle to vypadá, když se závodní teréňák ve 180 km/h střetne s krávou

Uprostřed šasi je uložen osvědčený čtyřlitrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který značka používá rovněž v modelu 720S. Pro Sennu byl ovšem motor vyladěn na rovných 800 koní (588 kW) a 800 Nm točivého momentu. Vůči 720S jde o nárůst 80 koní a 30 Nm. Síla putuje na zadní kola prostřednictvím upravené sedmistupňové automatické převodovky s kratšími převody.

Při 250 km/h generuje 800 kg přítlaku

Takto specifikovaná pohonná jednotka zní ve spojení s pouhými 1198 kg hmotnosti opravdu úžasně. Poměr váhy a výkonu je přitom úžasných 668 koní (491 kW) na tunu hmotnosti. Lze tedy čekat, že dynamicky bude Senna úplně na vrcholu dnešní produkce.

Uváděné zrychlení z nuly na 100 km/h je 2,8 vteřiny, kdežto z nuly na 200 km/h Senna vystřelí za šílených 6,8 vteřiny. Maximální rychlost činí 340 km/h. Sprint na čtvrt míle je pak otázkou 9,9 vteřiny.

Daimler SP250.
Sběratel našel několik kilometrů od domova sbírku zajímavých aut. Teď je prodává

V rychlosti 250 km/h přitom generují aerodynamické prvky na karoserii celkem 800 kg přítlaku. Samotné zadní křídlo váží pouhých 4,8 kg, ale dokáže zvládnout aerodynamické zatížení, které je 100x vyšší než jeho hmotnost. Aby toho nebylo málo, všechny panely karoserie váží dohromady jen 60 kg.

Uvnitř vozu dostane každý majitel sedačku navrženou přímo pro jeho tělesné rozměry. Možné silniční využití Senny naznačuje i přítomný infotainment s dotykovým displejem a navigací. Audiosystém Bowers & Wilkins je za příplatek, ale i u něj se hledělo na nízkou hmotnost, tudíž váží jen 7 kg.

Ford Ranger Raptor.
Ford ukázal ostřejší Ranger Raptor. Pohání ho dvoulitrový diesel se dvěma turby

McLaren plánuje vyrobit pouze 500 kusů svého nekompromisního závoďáku na silnice. Cena je stanovena na v přepočtu asi 22 milionů korun. A jak už to u podobných vozů bývá, celá série je už předem vyprodaná. První vozy se k zákazníkům dostanou v druhé polovině roku 2018.

Zdroj: Youtube