To neznamená pochopitelně nic jiného, než nejvýkonnější verze čtyřlitrového, dvěma turby přeplňovaného, osmiválce, vměstnané pod kapotu. Ve verzi AMG 63 S umí mít čtyřdveřová (ačkoliv správně dokonce pětidveřová) odpověď na Panameru plných 630 koní (463 kW) a 850 Nm točivého momentu k tomu.

O něco slabší AMG 63 je vybaveno stejným osmiválcem, jen podladěným na 577 koní (424 kW) a 750 Nm točivého momentu. V obou případech se síla přenáší na všechna kola přes devítistupňovou převodovku, využívající systém více mokrých spojek MCT. I přes pohon všech kol však nabídne liftback od AMG i trochu té deviantní zábavy. U obou osmiválců je totiž k dispozici režim Drift Mode.

Kdo ale zrovna nepotřebuje driftovací mód, výkony přes 500 koní a stovku dosaženou do tří a půl sekundy, ten může sáhnout po slabším a celkově umírněnějším AMG 53. Nejméně brutální verze dostala třílitrový šestiválec, navíc vybavený „mild-hybrid“ systémem EQ Boost, využívajícím startér/generátor na setrvačníku zároveň jako elektromotor pro zvýšení výkonu. AMG 53 má 429 koní (315 kW), 520 Nm a využívá devítistupňový automat s klasickým měničem.

Čtyřdveřové AMG GT lze vybavit různými systémy adaptivního zavěšení, nechybí zatáčení zadních kol, ale ani aktivní aerodynamika, spočívající ve výsuvném zadním spojleru. Osmiválcové modely však mohou za příplatek dostat i aerodynamický kit, obsahující pevné, manuálně nastavitelné přítlačné křídlo.

Pětimístný interiér má prý dost místa k sezení a zároveň i slušně velký kufr se sklopnými zadními sedadly. Vpředu samozřejmě nechybí dva obří displeje zasazené z vrchu do palubní desky, zobrazující digitální budíky a funkce infotainmentu.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé. | Video: Mercedes-Benz