Stejně jako loni do Pekingu, tak i na šanghajský autosalon Mercedes přiveze koncepční automobil. Tentokrát nepůjde o super luxusní studii, jakou byla Maybach Vision Ulitmate Luxury, ale reálně plánovaný model, který svými tavry připomíná zmenšeninu třídy G.
 
Automobilka sice uvolnila zatím pouze skicu interiéru, ovšem podle maskovaných prototypů zachycených automobilovými špionážními fotografy půjde o hranatý model, který se svou velikostí zařadí mezi GLA a GLC.

Koncept má futuristické jméno Audi AI:me
Audi ukáže koncept auta bez řidiče. Posádku zahrne uklidňujícími slovy

Interiér prozatímního konceptu odkazuje na architekturu současných modelů Mercedes-Benz třídy A a CLA, což ovšem není vůbec překvapivé.
 
Motory, převodovky a veškerá další technika bude přejata od ostatních kompaktních vozů značky s trojcípou hvězdou ve znaku. Předpokládá se pohon všech kol i pouze přední nápravy.

pravděpodobná podoba modelu GLBZdroj: archiv
 
Díky krabicovitému designu nabídne novinka oproti GLA výrazně větší vnitřní prostor i zavazadelník. Nejnovější koncept automobilky Mercedes-Benz se oficiálně představí už 16. dubna, kdy šanghajský autosalon otevře své brány.