Již dopředu dal Mercedes-Benz vědět, že nový sedan třídy A bude mít nejlepší součinitel odporu vzduchu. Má hodnotu 0,22. Nyní už známe i definitivní design a rozměry tohoto automobilu. Ten se pro Evropu dostaví v kratším provedení, než se připravilo pro čínské zákazníky. I tak ale už tento nejmenší sedan značky s třícípou hvězdou dorostl na délku 4 549 milimetrů. I v porovnání s konkurenčním modelem Audi A3 sedan je delší o skoro devět centimetrů.

Oproti hatchbacku je delší je o 130 milimetrů. Na výšku měří o šest centimetrů více, šířku mají shodnou, a také rozvor činí identických 2729 milimetrů. Objem zavazadlového prostoru dosáhl hodnoty 420 litrů. To by měla být dostatečná hodnota, přestože zmiňované Audi A3 sedan má kufr se 425 litrů.

Mercedes-AMG skutečně plánuje rivala pro dvojčata Boxster a Cayman.

V tiskové zprávě značka tvrdí, že oproti předchůdci se podstatně zvětšil prostor pro cestující na předních sedadlech a vzadu budou mít cestující v porovnání s konkurenty největší prostor pro své hlavy.

V prvních měsících se bude do motorového prostoru montovat pouze jeden zážehový a jeden vznětový motor.  Pod označením A 200 se skrývá přeplňovaný čtyřválec 1,3 s výkonem 163 koní a maximální točivý moment 250 , turbodisel 1,5 má maximální výkon 116 koní. Maximální točivý moment má hodnotu 260 Nm. Standarně jsou poháněna přední kola, chystají se ale také verze s pohonem všech kol. Ten dostane také sportovní verze A 45 AMG.

Vůz se bude pro evropské zákazníky vyrábět v německé továrně Mercedesu v Rastattu. Oficiální výstavní premiéra proběhne na začátku října v Paříži.