Příplatek, který v přepočtu činí zhruba 33 tisíc korun, bude muset v Číně na konto dealera značky Mercedes-Benz převést zájemce o prodlouženou variantu modelu GLC. Varianta L má prodloužený rozvor o sto milimetrů, což samozřejmě mělo zásadní vliv na zvětšení prostoru pro zadní cestující. Oficiální fotografie modelu nyní zveřejnilo tiskové oddělení značky s třícípou hvězdou ve znaku.

Celková délka vozu tak nyní činí 476 centimetrů. Design v porovnání s "krátkou" verzí zůstal nezměněn. Jediným viditelným rozdílem jsou tak prodloužené zadní boční dveře.

BMW X7 vs. Mercedes GLS vs. Volvo XC90 vs. Audi Q7
Srovnání: BMW X7 vs. konkurence. Novinka je mezi SUV opravdový obr

Ani pod kapotou se neudály žádné změny. I GLC L tak bude pohánět jeden ze tří přeplňovaných zážehových čtyřválcových dvoulitrů. Jejich výkony se pohybují od 184 do 245 koňských sil. Točivý moment přenáší na všechna čtyři kola devítistupňová automatická převodovka.

Auto se bude vyrábět v Číně ve společném továrně místní automobilky BAIC a automobilky Daimler. Veřejná premiéra se očekává v příštím měsíci během autosalonu ve městě Guangzhou. S exportem do Evropy se nepočítá.