O Aesthetics A nelze mluvit jako o konceptu, neboť nenaznačuje podobu konkrétního modelu. Je to jen a pouze vize ve formě malého sedanu (případná budoucí podobnost by mohla nastat s modelem CLA), která udává směr, jakým se automobilka vydá v budoucnu.

Čtěte také: Tenhle Mercedes ujel už přes milion kilometrů. S jakými náklady?

Významnou změnou oproti současným modelům je hlavně částečná ztráta agresivity. Výrazné ostré linie a prolisy jsou prakticky pryč a byly nahrazeny uhlazenými, aerodynamickými tvary s velkými rovnými plochami. Jediná výraznější linie zůstala na boku auta a táhne se od předního až po zadní blatník.

Velkou změnou je i nová mříž chladiče, která se inspirovala u současného AMG GT. Maska se vyznačuje širokými vertikálními lamelami, dodávajícími celému vozu decentní retro nádech.

Čtěte také: Luxusní Hyundai versus veřejnost. Nový sedan lidé neznají, mají ho za Audi

První vůz, který se vizí Aesthetics A inspiruje, bude nová generace třídy A. Ta se představí někdy na přelomu letošního a příštího roku a následovat jí bude celý zástup dalších modelů, stojících na stejné platformě. Konkrétně je řeč o sedanu CLA, kombíku CLA Shooting Brake, malém SUV GLA a rodinném mini-MPV třídy B.