„Na tento model jsme se velice těšili, protože věříme, že díky skvělému poměru cena / výkon půjde do budoucna o jeden z pilířů prodejů v našem regionu. Ideálně tak doplníme naše existující modely ZS a EHS.“ říká Kamil Šilhavý, generální ředitel MG Motor pro ČR a SR.

Nové HS hned na první pohled zaujme svým atraktivním designem jasně ukazujícím na jeho SUV schopnosti. Při vývoji byla věnována značná pozornost kvalitě a výběru špičkových materiálů palubní desky i celého komfortního interiéru. Centrální dotyková obrazovka infotainmentu se chlubí úhlopříčkou 10,1 palců.

MG eHS
Čínská auta MG vstupují rázně na náš trh. Dřívější pokusy byly spíše testovací

Z výběru bezpečnostních technologií stojí za zmínku MG Pilot, který zastřešuje hned několik důležitých asistenčních systémů najednou, kdy například k detekování prostoru před vozem využívá kombinace kamery a radaru. K pohonu MG HS slouží zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,5 TGI s výkonem 119 kW/162 koní. Model je k dispozici s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou.

MG HS také nabízí luxusní červený interiér, který je možné mít jako Paket Style v rámci příplatkové výbavy na přání. Na vůz je poskytována výjimečná tovární záruka na 7 let nebo 150 tisíc kilometrů. Cena vozu začíná na částce 663 940 Kč.

Zdroj: Youtube

„Pro rok 2023 máme smělé cíle. Kromě uvedení dalších modelů – elektrických MG4 a MG5 ještě v prvním pololetí tohoto roku chceme výrazně rozšířit dealerskou síť v obou zemích, a to až o 50 procent. Také díky této expanzi chceme dosáhnout prodeje až 3000 vozů.“, doplňuje Vladimír Hejna, obchodní ředitel M Motors CZ.

MG se velmi dobře prodává na cca deseti trzích západní Evropy s tržním podílem kolem dvou procent, což je skvělý výsledek a náročnost evropských zákazníků je nezpochybnitelná. Co se týká kvality, MG se vyrovná tradičním evropským i japonským značkám.

Čínské SUV je zajímavým oživením tuzemského trhu s novými osobními vozy
Obtížné hledání chyb: Otestovali jsme čínský plug-in hybrid MG EHS

Kdo dnes vyrábí auta MG?

  • Od založení Morris Garages v roce 1924 překvapovalo MG svými schopnostmi předbíhat dobu. V tomto směru dnes pokračuje značka i pod novou mateřskou společností MG – SAIC Motor (Shanghai Automobile Industry Corporation).
  • SAIC Motor je sedmou největší automobilkou světa a také je prvním a současně největším automobilovým koncernem v Číně s ročními prodeji přes 7 milionů vozů.