Mercedes-Benz v posledních letech představil hned několik úchvatných koncept mezi nimž obzvláště vyniká koncept Vision Maybach Ultimate Luxury, který Mercedes loni představil na pekingském autosalonu. Nekonvenčně tvarované SUV s tvarem tříprostorového sedanu byl postaven okolo architektury SUV modelu GLS. Nicméně nikoliv jako konvenčně poháněný automobil, ale jako čistý elektromobil s čtyřmi motory v každém kole, jejichž souhrnný výkon dosahuje úctyhodných 738 koní.

Dacia MD87
Socialistický sporťák z Rumunska? Dacia MD87 byla odvážná, ale neovladatelná

Andreas Zygan, šéf vývoje SUV modelů značky Mercedes-Benz, se pro britská automobilová média vyjádřil, že Vision Maybach Luxury Concept se může dostat do sériové výroby.
 
V současné době Mercedes „sonduje“ zájem potenciálních zákazníků. Ovšem vzhledem k tomu, že Mercedes už jednu unikátní karoserii představil (čtyřdveřové kupé), nebude pro něj uvedení netradičního SUV sedanu žádný problém. Obzvláště pokud se líbí v Číně a USA.

Vision Maybach Luxury ConceptZdroj: Mercedes-Benz
 
Navíc, nejnovější špionážní fotografie zachytily nové GLS s maskou Maybachu, takže luxusní provedení nového GLS také vznikne. Odtud je už jen kousek k jiné karosářské verzi. Zda půjde o model se spalovacím motorem či elektromobil, to se dozvíme během několika málo měsíců.

Koncept Vision Maybach Luxury Concept si můžete prohlédnout v naší galerii.