Staronové jméno Eclipse je nejlépe známo díky několika generacím sportovního kupé, jež zažilo největší slávu hlavně v 90. letech. Jak už bylo však dříve oznámeno, nyní bude představovat crossover.

Velikostí Eclipse Cross zapadá mezi menší ASX a větší Outlander. Nakonec už také vidíme, jak se povedlo převést designovou inspiraci ze starších konceptů XR-PHEV, XR-PHEV II a eX do sériové produkce.

Čtěte také: Volvo láká na novou XC60. Podívejte se na první obrázky

Předkem nejvíce připomíná současný Outlander, zadní svažující se část je pak vybavena vertikálními světlomety, jež jsou napříč propojeny třetím brzdovým světlem.

Pod kapotou se objeví nový 1,5litrový benzinový čtyřválec s turbodmychadlem, jež bude pracovat s bezestupňovou CVT převodovkou.

Zájemci o naftovou motorizaci budou mít k dispozici ověřený 2,2litrový turbodiesel, který může být nově spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou. Bohužel přesné parametry motorů zatím nebyly uvedeny.

Čtěte také: Kodiaq a konkurence podruhé. Jak si stojí proti sedmimístným rivalům?

V nabídce nového crossoveru bude i pohon všech kol s mezinápravovou spojkou a systémem chytrého rozdělení brzdné síly a točivého momentu na zadní kola.

Mitsubishi Eclipse Cross se poprvé naživo objeví na autosalonu v Ženevě. Prodeje v Evropě mají odstartovat na začátku roku 2018. Zveřejnění přesných ceníků prý máme očekávat až někdy v této době.