Nakonec to, minimálně v řadě zemí, nebude postupné umírání zdejších zastoupení tradiční japonské značky Mitsubishi. Už neplatí to, co oficiálně zaznělo během loňského léta. Totiž to, že značka se z tohoto teritoria stáhne a už nenabídne žádné nové modely.

Nyní představitelé značky se třemi diamanty v logu oznámili, že v roce 2023 se naopak představí dva nové modely. Půjde o využití  dvou typů aliančního partnera Renault. Konkrétní informace zatím nezazněly.

Mitsubishi Eclipse Cross - facelift 2020
Mitsubishi ještě pro Evropany připravilo modernizaci modelu Eclipse Cross

Mitsubishi ale nebude v Evropě přítomna na všech národních trzích. V současnosti se vybírají ty, které jsou dostatečně perspektivní. "My pevně věříme, že mezi nimi bude rovněž Česká republika," uvedl na dotaz Deníku a Automix.cz mluvčí M Motors CZ Marek Vodička. "Děláme pro to vše a jsem přesvědčený, že máme velkou naději na úspěch," dodal.

Určitým problémem i pro české dealery však bude, že v příštích desítkách měsíců budou moci zákazníkům nabídnout jen velmi omezenou škálu modelů. Skončí totiž ASX, Outlander i L 200.

Nová generace Mitsubishi Outlander
Mitsubishi odhalilo nový Outlander. Nás už zajímat nemá?

Vybírat tak bude možné v podstatě jen z minivozu Space Star a plug-in hybridní varianty vozu Eclipse Cross. Ta přijde na trh během letošního května.

V roce 2023 pak bude Mitsubishi Evropanům nabízet právě tento vůz a k tomu dosud blíže nespecifikované upravené vozy od Renaultu.