Mitsubishi totiž zřejmě nemá se jménem Lancer žádné plány do budoucna. Pro mnohé ikonické jméno - zejména díky ostrým verzím Evolution - tak nebude figurovat v nadcházejícím počínání automobilky. Podobně není v plánech ani přímý nástupce, ačkoliv se proslýchá, že Mitsubishi chce Lancer nahradit novým kompaktním crossoverem. Právě na crossovery a SUV se chce japonský výrobce v nejbližší době soustředit.

Lancer byl představen v roce 1973. V posledních letech ale tento vůz nižší střední třídy bojoval s prodeji. Například v USA od roku 2002 zájem o Lancer klesl z už tak nepříliš oslnivých 69 000 prodaných exemplářů na pouhých 14 304 v roce 2016. V Evropě byly prodeje v posledních letech ještě nižší.

Velký otazník pak visí nad přízviskem Evolution, kterým si Lancer vydobyl bezesporu největší slávu na rychlostních zkouškách rally, ale také skrze své homologačními speciály pro normální smrtelníky. Velice pravděpodobně vypadá použití jména Evo u rychlejších, ostřejších verzí modelů s plug-in hybridním ústrojím.