V Mladé Boleslavi tak automobilka nyní vyrábí čtyři modelové řady, z linek tu totiž sjíždí i Fabia, Rapid a Octavia. Denně se zde vyrobí až 320 kusů modelu Karoq. „Silná poptávka po našich SUV modelech potvrzuje, že jsme vozy Škoda Karoq a Škoda Kodiaq uvedli na trh ve správný čas,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky. „Jsme hrdí na to, že se závod v Mladé Boleslavi nyní, vedle závodu v Kvasinách, stává dalším výrobním místem pro model Karoq v České republice,“ dodává Oeljeklaus.

První Karoq sjel v Mladé Boleslavi z linky před několika dny. Závod v Kvasinách zahájil výrobu nového kompaktního SUV koncem července loňského roku.

V roce 2017 z výrobních hal v Mladé Boleslavi vyjelo přibližně 547 000 vozů značky Škoda. Společnost do výroby modelu Karoq v hlavním výrobním závodě investovala zhruba 16,6 milionu eur (asi 423,4 milionu Kč).

V rámci Strategie 2025 bude Škoda v následujících letech svou modelovou paletu důsledně rozšiřovat. Zaměří se přitom především na rozšiřování nabídky vozů kategorie SUV. Po modelech Kodiaq a Karoq by měl být na řadě malý crossover, který bude technicky spřízněný se Seatem Arona (test najdete zde).

Škoda Karoq. | Video: Petr Zoubek