Přesně 449 900 Kč je vstupní cena, za kterou bude možné v České republice pořídit vůbec nejlevnější elektromobil na trhu. Vůz s označením Dacia Spring je 3734 milimetrů dlouhý, výška činí 1516 milimetrů a šířka 1579 milimetrů. I kvůli ní je auto pouze čtyřmístné. Zavazadlový prostor pojme 290 litrů, po sklopení opěradel zadních sedaček se zvětší na 620 litrů.

Má tvar klasického městského SUV a pohání ho elektromotor s výkonem 44 koňských sil. Jeho maximální rychlost činí 125 kilometrů a zrychlení z nuly na stovku hodně dlouhých 19,1 sekundy.

V útrobách má trakční baterii s kapacitou 27,4 kWh, která na jedno nabití poskytne energii na ujetí 230 kilometrů v režimu WLTP. 

V pravých zimních podmínkách jsme otestovali novou Dacii s levným motorem
Dacia se opět trefuje do českého vkusu: Test nového Sandera s levným motorem

Součástí základní výbavy jsou čtrnáctipalcová kola, bílá barva karosérie, čelní, boční a hlavové airbagy, LED denní světla, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná přední i zadní okna, střešní ližiny, manuální klimatizace a rádio s MP3.

Za příplatek čtyřicet tisíc korun získá zákazník do výbavy exteriérový dsignový paket, jehož součástí jsou oranžová zpětná zrcátka a další oranžové prvky na bocích či na předním nárazníku.

Rovněž pak lepší čalounění s oranžovými švy, rezervní kolo, zadní parkovací senzory a kameru a multimediální systém s navigací.