Podíváte-li se v tuto chvíli do konfigurátoru Škoda Auto, je u elektrického SUV Enyaq uvedena cena od 1 239 900 korun. To je za verzi iV 60, jejíž baterie má kapacitu 58 kWh, a jeden motor pohánějící kola nabízí výkon 180 koňských sil. Podle testovacího standardu WLTP činí dojezd na nabití 395 kilometrů.

Už brzy však do ceníku na některých trzích přibyde nová základní specifikace. Enyaq iV 50 se stane vstupní variantou elektrického modelu Škody, a i když cena zatím není přesně známá, tisková zpráva uvádí, že bude nižší než 40 000 euro. Což je v přepočtu aktuálně 940 500 korun.

  • Víte, jaký Enyaq je naopak nejdražší? Jedná se o verzi Coupé RS iV, který je zároveň vůbec nejdražším modelem Škody. Podívejte se na něj ve videu zde:
| Video: Youtube

Nejdostupnější Enyaq bude dle Škody dostupný například v Německu, Nizozemsku či Belgii, o České republice však nepadla ani zmínka. I to se ovšem může změnit, záleží mimo jiné na tom, zda u nás vznikne program finanční podpory pro elektromobily, a jaké případně budou jeho podmínky.

Co ale Enyaq iV 50 za svou novou nejnižší cenu nabídne? V první řadě menší baterii s celkovou kapacitou 55 kWh, a využitelnou kapacitou 52 kWh. Ruku v ruce s baterií jde také motor, který má nově 148 koní. Pro kupující nejlevnější verze bude však stěžejní dojezd, a ten neklesl příliš – podle WLPT činí stále důstojných 365 kilometrů. Škoda zároveň dodává, že maximální nabíjecí výkon činí až 110 kW, takže na „cestovní dobití“ baterie z 10 na 80 % stačí 36 minut.

Po stránce výbavy dostane Enyaq iV 50 standardně třeba devatenáctipalcová hliníková kola, přední i zadní parkovací senzory, couvací kameru nebo dotykový displej infotainmentu o úhlopříčce 13 palců.