Prvního září večer skončí proces odhalování letošní hlavní novinky značky Škoda. Tou je elektrické SUV Enyaq zkonstruované na bázi speciální platformy MEB koncernu Volkswagen.

Zatím je z oficiálních skic zřejmé, že pro elektřinou poháněné modely nezvolí Škoda jinou designovou strategii než v případě svých vozů se spalovacími motory.

Také Enyaq tedy dostane velkou kapotu s prolisem ve střední části. Dominantou přední části je široká maska s klasickým svislým žebrováním. Maska je ale samozřejmě kompletně vyplněná plastem.

Světlomety mají prakticky stejný tvar jako na konceptu Vision iV, který Škoda představila před několika lety. Kupodivu zůstal zachován i tvar spodní části předního nárazníku.

Vzadu jsou dominantou protáhlá lichoběžníková světla, dole na nárazníku nechybějí klasické červené odrazky. Víko kufru padá poměrně kolmo k zemi, což značí objemný zavazadlový prostor.

Interiér již značka odtajnila dříve. Také Enyaq dostane volant z nové Octavie, pod centrálním displejem se nalézá dotyková lišta pro rychlé nastavení teploty klimatizace a přístrojové ukazatele jsou zakomponovány do palubní desky. Škoda tak nenásleduje směr mnohých konkurentů, kteří pouze "vystrčí" další displej nad horní okraj palubky.

Součástí tiskové zprávy o designovém stylu nové Škody je také jeden technický údaj - Hodnota aerodynamického odporu tohoto vozu bude začínat na hodntě cx=0,27. To je na kategorii SUV velmi dobrá hodnota.