Sportovně laděná novinka, která si prý troufne na Audi A5 Sportback nebo BMW 4 Gran Coupé, ponese zcela jednoduché a zcela výstižné jméno GT. Světu se vůz odhalí 8. ledna na autosalonu v americkém Detroitu.

Ještě než na nás Kia vytasí hotový produkční model, jehož vzhled by měl být inspirovaný konceptem z roku 2011 (viz fotogalerie), předehřeje si publikum sérií krátkých, ale o to lákavějších videí.

Aktuálně na internetu přistálo již třetí, zobrazující siluetu vozu. Předchozí videa se pyšnila sestřihem z testování na německém Nürburgringu. Na nich jsme se dozvěděli hlavně to, že vrcholná verze Kia GT zrychlí z nuly na sto za 5,1 sekundy a vyvine rychlost 244 km/h.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Dalších informací je ovšem v tuto chvíli málo. Jak již bylo řečeno v úvodu, GT se pochlubí pohonem zadních kol, případně příplatkovým pohonem všech kol.

Vrcholnou motorizaci by měl zastupovat šestiválec o objemu 3,3 litru se dvěma turby disponující výkonem okolo 300 koní (221 kW). Mezi slabšími motorizacemi půjde vybírat z nabídky čtyřválců a pro Evropu Kia zřejmě přichystá i turbodiesel.