Zejména přední část, která by měla více lahodit oku Evropanům než v současnosti nabízená generace modelu Sportage, se změní s příchodem nové verze SUV Kia Sportage.

Je to zřejmé z prvních zveřejněných fototgrafických upoutávek vozu, který se v evropské specifikaci představí letos v září. I když by se nabízel autosalon v Mnichově, který bude probíhat po skončení letních prázdnin, možná se vůz představí při jiné příležitosti. "Přesné místo ani čas zatím určeny nebyly," informovala Automix a Deník mluvčí Kia v České republice Kateřina Vaňková.

Kia Stonic
Lidl v Německu nabízí auta. Zatím jen jediný model a výhradně černý

Ještě předtím - v červenci - se světu ukáže korejská verze stejného modelu. Ta se, stejně jako čínská verze, která měla premiéru dokonce již vloni, bude odlišovat od té vyráběné ve slovenské Žilině, také vzhledem.

Evropská varianta dostane boční profil, který plně zapadá do linie v současnosti nabízených rodinných SUV střední velikosti. Tisková zpráva o designu říká mnoha poměrně vágními slovy toto: "Mezi pozoruhodné nové detaily patří ostré, charakteristické linie, které se vlní napříč povrchem. Čelní partie přichází s provokativním a inspirujícím výrazem, jehož součástí je i propracovaný směrový rastr černé mřížky chladiče, roztažené napříč celou přídí vozidla. Mírně klesající atletické boční linie na zádi vozu navazují na štíhlá světla denního svícení, lemující nové logo Kia a emblém Sportage."

KIA Stinger 2021
KIA investuje do slovenské továrny. Hlavní událostí roku 2021 je facelift Ceedu

Již více zřetelný je interiér. Palubní deska bude orientovaná směrem k řidiči. Její dominantou se pak stane prohnutý displej propojující digitální přístrojový štít s multimediálním systémem.

O technice zatím Kia mlčí. Vzhledem k technické spřízněnosti s v Nošovicích vyráběným modelem Hyundai Tucson se však dá očekávat použití identických pohonných jednotek.

Kromě zážehových a spalovacích motorů se nepochybně v útrobách ocitnou také elektrifikované agregáty a ústrojí typu plug-in hybrid.