Vidlicový osmiválec, dvě turba, a ne méně než 600 koní - to jsou v dnešní době základní parametry, pakliže Audi chce uspět proti nejbližší konkurenci v podobě BMW M5 a E63 AMG. A přesně takový automobil chystá Audi na frankfurtský autosalon 2019, kde představí neostřejší provedení nové „šestky“.

O pohon se postará dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,0 litru, tedy stejný motor, jaký lze najít v Porsche Panamera Turbo a Lamborghini Urus. V případě RS6 se výkon jistojistě přehoupne přes hranici 600 koní. Konkrétně by mělo jít o 605 koní, což je stejný výkon, jakým se může pochlubit stávající provedení performance.

Světlo Audi Q3 2018
Audi Q3 se odhalí ve středu. Jedna novinka Audi teď střídá druhou

Hnací síla bude přenášena na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňového automatu s měničem točivého momentu a tradičním středovým diferenciálem Torsen, kterému bude na zadní nápravě asistovat sportovní diferenciál quattro.

Nové Audi RS6 má být také výrazně lehčí. Úspora hmotnosti by se měla pohybovat okolo 80 kg a zásluhu má především použitá platforma MLB. Zrychlení z 0 na 100 km/h by tak mělo proběhnout ještě rychleji, než je stávajících 3,7 sekundy.

Ještě před oficiálním představením RS6 se ukáže také umírněnější provedení S6, a to jak v provedení sedan, tak i kombi. Čtyřlitrový V8 nahradí přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 2,9 litru, který je lehčí a výkonnější. Z toho důvodu se očekává výkon 450 koní a 550 Nm. Samozřejmostí je 8stupňový automat a pohon všech kol quattro.