První fotografie nové generace BMW řady 8 zveřejnil webový magazín BMW Blog. A přestože jsou fotky v docela nevalné kvalitě, z finálního designu dokončeného vozu toho vidíme vskutku dost.

Produkční model se pochopitelně trochu liší od původního konceptu a jeho vzezření je méně odvážné. Větší jsou přední LED světlomety, tradiční „ledvinky“ mřížky chladiče byly trochu zmenšeny, ačkoliv se to nemusí zdát, a mnohem jednodušší je i přední nárazník.

Mini Cooper S a Cabriolet.
Mini prošlo lehkou modernizací. Je stylovější a technologicky vyspělejší

Na bocích zádě se podobně jako u konceptu objeví tvarované výdechy, i když není jisté, zda budou funkční. Podobnost se studií si zachovává také spodní část nárazníku s párem koncovek výfuku. Nakonec však byly přepracovány zadní světlomety, které jsou větší a jaksi fádnější. Jak to ale vypadá, nabídnou u BMW stále populárnější technologii OLED diod.

Zobrazený model by měl nést označení 850i. Stejně jako limuzína řady 7 ve verzi 750i by kupé v tomto provedení mělo mít pod kapotou 4,4litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který produkuje 450 koní (330 kW) a 648 Nm točivého momentu.

Renault Mégane R.S.
Renault prozradil schopnosti ostrého Meganu. R.S. dá stovku za 5,8 sekundy

Dřívější spekulace ovšem mluví také o nabídce menšího šestiválce, plnohodnotného dvanáctiválce a rovněž verze s hybridním ústrojím. Dále bylo potvrzeno, že BMW pracuje na ostré M verzi řady 8, která by výkonem překonala i současný sedan M5 o výkonu 600 koní (441 kW).

Automobilka plánuje novou řadu 8 oficiálně představit v průběhu letošního roku. Ke kupé se poté přidá i kabriolet.