Především designem hodlá Opel zabojovat o přízeň zákazníků, kteří se chystají koupit nějaký nový rodinný hatchback. Značka přešla od "baculatých" tvarů v exteríéru i interiéru k poměrně strohým liniím. Celek však působí na fotografiích zajímavě a přitažlivě. Uvidíme, zda to bude i dobře fungovat při praktickém používání.

V naši fotogalerii si můžete prohlédnout například velmi neobvyklý tvar třetího brzdového světla na hraně střešního spoileru. Podívat se na něj (a také na na další detaily) do naší fotogalerie.

V ní je také sada snímků dokumentujících zavazadlový prostor. Ten se zvětšil na velmi zajímavých 422 objemových litrů, což je na tuto velikostní třídu vozů (a typ karosérie) opravdu vynikající hodnota.

Nový Opel Astra bude na délku měřit přesně 4374 milimetrů. Šířka se v mezigeneračním srovnání zvětšila o pět centimetrů a výška naopak zmenšila o půldruhého centimetru.

Opel Astra - hatchback - 2021
Proč má nový Opel Astra výstupek na nárazníku? Vysvětlení je jednoduché

Ze snímků je patrné, že Opel nehodlá ustoupit od použití sedaček s certifikátem od odborné organizace ortopedů. Ty budou moci být poprvé nejen vyhřívané, ale také ventilované.

Pro ovládání klimatizace (a třeba také nastavování hlasitosti audia) jsou k dispozici fyzické ovladače.

Nová Astra vstoupí na podzim na trh jak se spalovacími motory, mezi kterými se ještě udržela dieselová patnáctistovka, tak ve dvou výkonových verzích ústrojí plug-in hybrid. Zhruba za dva roky pak má být připravena také plně elektrická varianta.