Prozatím není jasné, zda Suzuki v budoucnu nabídne i další karosářské verze. V minulosti jsme ovšem byli svědky třeba právě varianty bez střechy, přičemž na některých trzích se objevila i užitková verze pick-up.

Známý grafik vystupující pod jménem X-Tomi kromě těchto verzí ukázal i svou předzvěst praktičtější čtyřdveřové varianty. A jelikož Jimny všichni dobře známe jako „dvoudveřák“, s prodlouženou karoserií možná vypadá trochu disproporčně.

Suzuki Jimny.
Nové Suzuki Jimny poprvé na oficiálních fotkách. Premiéra bude v červenci

Vytvořené kabrio pak zůstává věrné dvojici dveří a nad posádkou nechybí staromódní rám pro zpevnění šasi a natažení plátěné střechy. Na trojici ilustrací se ostatně podívejte v galerii.

Co o novém Jimny již víme?

Ačkoliv nové Jimny vypadá moderněji, uvnitř si ponechá atmosféru pořádných terénních vozidel. Ovládací prvky jsou dle prvotních fotek velké a robustní, luxusní polstrování zde nečekejte a nechybí ani madlo na palubní desce před spolujezdcem. Snad jediným hi-tech vypadajícím prvkem je dotyková obrazovka infotainment systému. Kaplička za volantem pak schovává dvojici analogových budíků.

Jako základ novinky poslouží nadále starý dobrý žebřinový rám, vzadu můžeme čekat tuhou tříprvkovou nápravu a účinnost pohonu všech kol navýší výbava ve formě redukční převodovky.

Toyota Camry Hybrid.
Toyota Camry se bude prodávat i v Evropě. Nejspíše nahradí skomírající Avensis

O motorech se značka dosud nezmínila, ale zřejmě nabídne atmosférickou dvanáctistovku, nebo litrový přeplňovaný tříválce o výkonu kolem 115 koní (85 kW) a točivém momentu 170 Nm. Nakonec ovšem záleží na dostupnosti pro jednotlivé trhy.

Oficiální premiéra nového Jimny proběhne 5. července.